Wanna czy prysznic, co wybierasz?

Data dodania: 22-03-2019

Budując swój nowy dom trzeba pomyśleć o wykończeniu go, by nadawał się do zamieszkania. A gdy mowa o wykończeniu – trzeba też pomyśleć o sanitariatach. Musimy się zastanowić przede wszystkim co chcielibyśmy zmieścić w swojej łazience, czy mamy ku temu warunki (przestrzeń), oraz gdzie możemy to zainstalować względem przyłączy do wody i kanalizacji. Wbrew pozorom nie jest to taka łatwa sztuka i często trzeba zdać się na kompromis w tej kwestii. Wanna czy prysznic – oto jest pytanie!

Zalety posiadania wanny

Dla wielu osób łazienka bez wanny jest jak sypialnia bez łóżka, czyli nie do zaakceptowania. Dla wielu z nas możliwość relaksu w wannie pełnej gorącej wody po całym dniu pracy jest nieoceniona, i nie może się równać z żadnym prysznicem. W małych łazienkach bardzo trudno jest zaaranżować miejsce na wannę, dlatego wielu inwestorów decyduje się na półśrodki – wanny narożne, czy wanny o niewielkiej długości, pozwalające przynajmniej wymoczyć się w gorącej wodzie z podkulonymi nogami. Mając wannę możemy też swobodnie wyszorować dużego psa, czy namoczyć pranie – nie da się przecenić zalet posiadania wanny.

Zalety prysznica

Prysznic w niektórych domach jest jedynym możliwym rozwiązaniem, ponieważ łazienka jest tak mała, że nie ma możliwości wstawienia do niej wanny w żadnej konfiguracji. Prysznic w łazience to propozycja dla posiadaczy bardzo ciasnych mieszkań, którzy nie chcieliby rezygnować z ewentualnej przestrzeni w innych pomieszczeniach kosztem powiększenia łazienki. Prysznic jest rozwiązaniem ekologicznym, pozwalającym szybko doprowadzić się do „stanu używalności” po przebudzeniu, i gwarantującym maksimum higieny przy niewielkich wydatkach na rachunki.

Wanna z prysznicem – rozwiązanie idealne

Jeśli pozwalają na to warunki zabudowy łazienki, a domownicy dzielą się na tych, co kochają długie kąpiele i na tych, co wolą szybki tusz, wanna z zasłoną prysznicową wydaje się być świetnym kompromisem. Taka wanna nie musi być duża – powinna być wystarczająca, by można było w niej brać swobodnie kąpiel. Jednocześnie musi posiadać specjalny uchwyt na słuchawkę prysznicową oraz wygodną, szczelną zasłonę, by dawała możliwość przeobrażenia się prysznic w razie potrzeby.

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe