Rolety dzień noc – w jakich pomieszczeniach się sprawdzają?

Data dodania: 22-03-2019

Coraz częściej rezygnuje się z tradycyjnych firanek i zasłon na rzecz rolet. Są one rzeczywiście wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym wpuszczać dużą ilość światła do pomieszczenia lub całkowicie je zaciemniać za jednym pociągnięciem dłoni. Rolety dzień noc są jeszcze bardziej innowacyjnym rozwiązaniem w kwestii rolet, pozwalającym na... uzyskanie satysfakcjonujących kompromisów w kwestii ilości wpuszczanego światła.

Rolety w sypialni

Sypialnia jest pomieszczeniem mającym gwarantować maksimum prywatności i dobre zacienienie. Rolety dzień noc świetnie sprawdzą się w tym układzie. Po ustawieniu pasów zacieniających w takiej pozycji, by maskowały dostęp światła i zakrywały to, co dzieje się wewnątrz domu, uzyskujemy całkowicie odciętą od zewnątrz sypialnię. Jeden ruch dłonią wystarczy, aby z rana wpuścić do domu trochę słońca i zacząć nowy, lepszy dzień.

Salon i kuchnia z roletami

Dobrze dopasowane rolety dzień noc sprawdzą się także w eleganckim i nowoczesnym salonie, którego właściciele zapragnęli zrezygnować z klasycznych zasłonek. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ponieważ w domu, w którym są koty albo psy, utrzymanie białych, delikatnych zasłon w idealnym stanie graniczy z cudem. Rolety całkowicie pozbawiają nas tego problem.

Jak działają takie rolety?

Rolety typu dzień/noc są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem o wyjątkowo prostej zasadzie działania. Składają się z jednego długiego kawałka tkaniny obracającej się na wałku. Tkanina ta posiada paski zacieniające i transparentne. Podczas opuszczania i podnoszenia rolety, dolny wałek obraca się i sprawia, że poszczególne pasy nachodzą na siebie. Dzięki ustawieniu rolet tak, aby na całej płaszczyźnie znajdowały się tylko pasy zacieniające, zyskujemy odcięcie od światła słonecznego. Dzięki pozostawieniu pasów zacieniających przeplecionych z transparentnymi, do środka wpada częściowo światło słoneczne. Podniesienie rolety do góry pozwala całkowicie odsłonić szybę i wpuścić do wnętrza całe światło. Jest to rozwiązanie pozwalające jednym ruchem dostosować ilość światła wpuszczanego do pomieszczenia!

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe