Podłoga drewniana – czy to dobra inwestycja?

Data dodania: 22-03-2019

Drewniane podłogi są obecnie synonimem luksusu. Swoją drogą, jest to pewnego rodzaju przewrotność, ponieważ niegdyś, kiedy w domach dominowały drewniane klepki, posiadanie paneli w salonie było oznaką zamożności i podążania za trendami. Dziś już wiemy, że panele są nieefektowne i niepraktyczne, za to drewno – ono jest zawsze ponadczasowe!

Drewno w salonie, sypialni, a nawet kuchni!

Dziś dużą wagę przywiązuje się do nowoczesnej aranżacji wnętrza z użyciem materiałów, które będą kojarzyły się z ciepłem i luksusem. I tak na przykład drewniane meble z charakterystycznymi sękami, to synonim elegancji i klasy. Drewniana podłoga w salonie jest niezwykle komfortowa, doskonale tłumi kroki i wspaniale wygląda – jest idealna, by pokryć ją miękkim, niewielkim dywanikiem, który podkreśli jej charakter. W sypialni drewno daje wrażenie miękkości i przytulności, a przy tym jest wspaniałym dodatkiem aranżacyjnym. Coraz częściej stawia się na porządne podłogi z prawdziwego litego drewna również w kuchni. Kuchnia, która jest sercem domu, ma być obecnie nie tylko praktyczna, ale również zachwycająco piękna. Dzięki drewnianej podłodze rzeczywiście taka się staje!

Czy drewniana podłoga jest praktyczna?

Drewno jest niezwykle wytrzymałym materiałem, ale niestety w przypadku podłogi może się okazywać niepraktyczne. Wymagać więc będzie cyklicznej konserwacji, a także szczególnie starannej pielęgnacji, jeśli chcemy zachować jego pierwotne walory. Po pierwsze, należy stosować podkładki filcowe do nóg stołów i krzeseł, a także wystrzegać się szurania czymkolwiek po takiej podłodze. Pomimo głębokiej impregnacji i grubej warstwy solidnego lakieru, może ona nie przetrwać na przykład traktowania codzienne psimi pazurami.

Podczas mycia należy taką podłogę nabłyszczać preparatami zawierającymi specjalne woski, a raz na kilka dni zaimpregnować i polakierować, by zachowała swój właściwy wygląd. Podłoga drewniana może być zatem bardzo praktyczna, bo dobrze trzyma ciepło, jest komfortowa i tłumi kroki, ale lepiej jest newralgiczne jej punkty przykrywać ochronnymi dywanami, a po domu poruszać się w miękkich kapciach.

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe