Meble z odzysku – jak nadać wnętrzu indywidualnego charakteru?

Data dodania: 22-03-2019

Obecnie sporym zainteresowaniem cieszy się odnawianie starych mebli. Może ono być świetnym sposobem na to, by wyposażyć swoje nowe mieszkanie w meble, które będą cieszyły oko, i których nie znajdziemy w żadnej sieciówce meblowej. Poza tym – renowacja starych mebli może być sposobem na przyjemne spędzenie czasu na robieniu czegoś pożytecznego.

Jakie meble nadają się do renowacji?

Renowacji można poddać w zasadzie każdy mebel. Ważne jest, aby wybierać te, które nie mają przegniłych, połamanych lub pękniętych blatów albo szkieletów. Takie meble będą wymagały napraw i klejenia. W pewnym sensie mija się to z celem, bo na śmietnikach lub w ogłoszeniach internetowych można znaleźć wiele ciekawych perełek, które nie będą wymagały naprawy, a świetnie nadadzą się do renowacji. W starych krzesłach można zrobić nową tapicerkę w ciekawej kolorystyce, pomalować ich ramy niebanalnymi kolorami i tym samym uzyskać mebel, który naprawdę będzie cieszył oko. W szafkach można pomalować fronty, odświeżyć wnętrze, a także wymienić uchwyty na nowe, by nadać im bardziej nowoczesnego lub wręcz przeciwnie – antycznego czy folkowego charakteru.

Każdy mebel inny – czy to ma sens?

Meble z odzysku pomalowane na różne kolory, w różnych wielkościach i stylach, mogą stanowić bardzo fantazyjny sposób na aranżację mieszkania. Taki prowansalski styl to właśnie coś, czego brakuje współczesnym wnętrzom, w których każde krzesło od kompletu wygląda identycznie, a komoda, szafa i łóżko muszą współgrać ze sobą stylistycznie. Bawienie się wnętrzarstwem poprzez renowację starych mebli to właśnie robienie artystycznego nieładu. W takim wnętrzu każdy mebel przykuwa uwagę i choć nie pasuje do pozostałych, to właśnie ten brak dopasowania tworzy styl tego miejsca!

Meble z odzysku to sposób na to, abyze starych, niechcianych mebli zrobić jeszcze użytek. Niewielkim kosztem i pewnym nakładem pracy można je upiększyć i sprawić, by nadawały się do użytku przez kolejnych kilkanaście lat! To nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim świetna zabawa!

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe