Meble antyczne – sposób na wnętrze z charakterem

Data dodania: 22-03-2019

Meble antyczne są kategorią mebli dla koneserówdla tych, którzy potrafią docenić ich urok i wartość, a także są w stanie ponieść koszt ich zakupu. Jak antyki nadają wnętrzu charakteru?

Antyki z odzysku

Dla niektórych osób meble antyczne nie stanowią obiektu pożądania, dopóki nie mają one okazji się z nimi zetknąć na żywo. Dopiero wtedy pokazują, ile mają do zaoferowania, i ile tak naprawdę są warte. Na przykład stare meble kolonialne pochodzące z Indii to bardzo kolorowy, nietypowy dodatek wnętrzarski, którego nie znajdziemy w żadnej masowej fabryce mebli. Takie kolonialne meble z nietypowych, egzotycznych gatunków drzewa, które mają na przykład sto lat i zostały wyprodukowane ręcznie na drugim końcu świata, przedstawiają wartość samą w sobie. Niektórzy dopiero po otrzymaniu takich mebli w spadku zaczynają się interesować ich wartością. Często są zdziwieni, jak wiele warte są meble, które zawsze wydawały nam się wyposażeniem domu naszej staromodnej, nie znającej się na trendach babci.

Meble antyczne – wspaniała dekoracja

Dla wnętrza antyki są wyjątkowym sposobem na dekorację. Są piękne same w sobie – mają bogate zdobienia, nietypowe faktury, kolorystykę, ręcznie zdobione gałki i uchwyty. Dlatego też same w sobie takie meble są dekoracją wnętrza. Nie będą więc pasowały do wnętrz nowoczesnych, z motywacyjnymi cytatami przyklejonymi na ścianach, ani kolorowymi ramkami na zdjęcia z napisem „home sweet home” przytwierdzonymi do ścian. Najlepszym tłem dla mebli antycznych są wnętrza mieszkań w kamienicach, takie z wysokimi stropami, białymi ścianami, ze sztukaterią na ścianie. Takie zabytkowe meble sprawdzają się w dużych, klasycznych domach, w których główną rolę w salonie odgrywa... przestrzeń.

Posiadanie w domu mebli antycznych to przede wszystkim wspaniała dekoracja, ale też dobra inwestycja. Jeśli będziemy dbać o pielęgnację i konserwację takich mebli, to będą nam one służyły jeszcze przez wiele lat i z biegiem czasu tylko wzrosną na wartości! Fajnym pomysłem jest zainteresowanie się tym rodzajem mebli, o ile nie ma się małych dzieci lub zwierząt, które mogłyby je narazić na szwank.

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe