Kolory wnętrz – jakie są najmodniejsze?

Data dodania: 22-03-2019

Wykańczając swoje nowe mieszkanie, musimy wziąć pod uwagę między innymi to, na jaki kolor ścian powinniśmy się zdecydować. Warto, aby w całym mieszkaniu kolorystyka ścian była zróżnicowana – chyba że mamy inny zamysł artystyczny i chcemy, by każde pomieszczenie współgrało ze sobą pod tym względem. Jakie kolory są obecnie najmodniejsze?

Czy szarości są passe?

Jeszcze kilka lat temu można było zaobserwować prawdziwy szał na wszelkie szarości, od gołębiego popielu, aż po grafit ołówkowy. Ten kolor rzeczywiście bardzo się wpasował we wszystkie trendy, zarówno wnętrzarskie, jak i modowe. Zaczęliśmy się otaczać szarymi bibelotami, szarymi zasłonami, doniczkami, kanapami, wazonami na kwiaty – ponieważ szarość wydała się ciekawym tłem dla wszystkiego, co znajdzie się w domu. Jednak zdaje się, że nieco przesadziliśmy, bo obecnie odchodzi się już od wszechobecnych szarości. Lepiej więc nie stawiać na ściany w kolorze szarym, szare meble i dywany, ponieważ szybko ten kolor może nam się znudzić. Choć oczywiście wciąż wskazane są szare akcenty we wnętrzach.

Jaskrawe kolory?

Kilka-kilkanaście lat temu zapanowała w Polsce moda na wyraziste, kolorowe mieszkania. Po latach urządzania wnętrz rodem z PRL, zaczęliśmy bawić się kolorami, i na przykład łączyć czerwień z brązem na ścianach, kupowaliśmy czerwone i fioletowe kanapy, urządzaliśmy kuchnię w kolorze limonki. Na ścianach zakwitły naklejki z motywami roślinnymi oraz fototapety pod szkłem. Obecnie mieszkania urządzone w tym stylu wydają się już być nieco kiczowate. Dlatego też urządzając wnętrze lepiej nie skupiać się na zbyt intensywnych, jaskrawych kolorach. Mogą one po kilku latach okazać się zupełnie nieprzyjemne dla oka.

Jakie kolory ścian wybrać?

Obecnie stawia się we wnętrzarstwie na umiar, zarówno w zdobnictwie jak i w kolorystyce. Sprawdzają się ściany w kolorach jaskrawych, jak i w szarościach, ale w połączeniu z łagodniejszymi meblami, czy dodatkami, które to nieco urozmaicą. Obecnie modne jest to, co się komu podoba, dlatego trudno jest wybrać jeden kolor ścian, który byłby bezsprzecznie modny, i który po kilku latach również będzie trendy.

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe