Fototapety – czy jeszcze są na topie?

Data dodania: 22-03-2019

Jeszcze kilkanaście lat temu w naszych domach zapanowały fototapety. Wydawały się one idealnym sposobem na rozjaśnienie nudnych, białych ścian i zaakcentowanie specyficznych upodobań właścicieli domu, czy nadanie wnętrzu specjalnego stylu. Czy wciąż są one jeszcze modne?

Fototapety, czyli co?

Fototapeta jest to duża tapeta ścienna, która wykonana została na bazie jakiejś ciekawe fotografii. Swego czasu bardzo dużym powodzeniem cieszyły się wszelkie krajobrazy w sypialniach i salonach, panoramy rozświetlonych feerią barw miast, wyciszające fototapety z drzewami w sypialni, czy fototapety z bajkami w pokoju dziecięcym. Takie realistyczne tapety ze zdjęciem w dużym formacie rzeczywiście cieszyły oko. Dlaczego więc przestały być modne?

Co za dużo to niezdrowo

Ze wszystkim w życiu jest tak, że po pewnym czasie nam się to opatrzy i przestaje być fajne, a wręcz zaczyna irytować. Podobnie stało się z fototapetami. Co z tego, że panorama z wieżą Eiffla jest piękna i ponadczasowa? Daje efekt porównywalny z jeleniem na rykowisku, gdy się na nią patrzy każdego dnia, od rana do wieczora. Nawet najpiękniejszy krajobraz wydrukowany i naklejony na ścianę w końcu przestaje cieszyć oko.

Fototapety – czy warto?

Rzecz jasna nie oznacza to, że trzeba absolutnie zrezygnować z fototapet. Są miejsca w domu, w których mogą one być bardzo przydatne. Na przykład w kuchni motyw świeżych owoców czy warzyw jest ponadczasowy i zawsze dobrze się kojarzy. Z kolei w gabinecie na wprost biurka fototapeta z mapą świata nie wydaje się być głupim pomysłem, a wręcz może być sposobem na wyzwolenie niezbędnej kreatywności. Lepiej się jednak wystrzegać takich „jednorazowych” motywów, cytatów motywacyjnych lub krajobrazów zahaczających o tandetę. Mogą się one opatrzeć i bardzo prawdopodobne, że już za kilka tygodni stracimy do nich serce.

Jednolite, gładkie ściany to również nie jest zbyt dobry pomysł, bo sprawiają wrażenie smutnego, pustego domu. Dlatego jeśli nie jesteś fanem obrazków i zdjęć na ścianach – ciekawa fototapeta z ponadczasowym motywem może się okazać fajnym sposobem na aranżację wnętrza.

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe