Czym się kierować przy wyborze mebli do nowego domu?

Data dodania: 22-03-2019

W nowym domu meble będą odgrywały jedną z głównych ról. Mają być dobrane tak, aby dawały komfort wypoczynku i codziennej pracy, a równocześnie prezentowały się znakomicie nie tylko teraz, ale przez kolejne długie lata. Czym więc należy się kierować kupując swoje nowe meble?

 

Indywidualne potrzeby mieszkańców

Nie urządzaj swojego nowego domu niczym katalogu wnętrzarskiego, jeśli kompletnie nie masz na to ochoty. Nie będziesz w nim potrzebował wszystkich prezentowanych w sieciówkach mebli, niektóre gadżety mogą Ci się wydać wręcz zbędne. Dużą popularnością cieszą się na przykład szafy z przegródkami na zegarki, krawaty, kapelusze, czy inne gadżety. Rzeczywiście, wyglądają one estetycznie, ale czy aby na pewno pomogą Ci utrzymać porządek w pokoju? Czy spełnią funkcję, do której zostały zaprojektowane? Często lepiej jest zdać się na rozwiązania tradycyjne, niż na nowoczesne meble z wieloma funkcjami, których później się nie wykorzystuje.

Supernowoczesne – czy to znaczy dobre?

Trendy w meblarstwie mają to do siebie, że ulegają zmianom. Wiele osób, które kilka lat temu postawiło na jaskrawozielone kuchnie z połyskującym blatem i fototapetą pod szkłem, dziś żałuje swojego wyboru, bo w obliczu współczesnych trendów takie kuchnie wyglądają tandetnie. Wybierając meble warto postawić na swój indywidualny styl, nawet gdyby miało to oznaczać zakup tych z kolekcji sprzed kilku lat. Dobrze jest jednak korzystać z nowoczesnych rozwiązań w meblarstwie, na przykład w postaci frontów bez uchwytów, otwieranych przy pomocy naciśnięcia. Czasem takie drobiazgi w ciekawy sposób ubarwiają wnętrze, dodają mu nowoczesnego stylu i sprawiają, że jest bardziej funkcjonalne.

Kolorystyka mebli

Najlepiej sprawdzają się meble w kolorach uniwersalnych – brązowym, szarym lub białym. Są one o tyle dobre, że w razie zmiany koncepcji kolorystycznej pomieszczenia, można bardzo łatwo zmienić kolor ścian pozostawiając meble, które będą pasowały do każdego wnętrza. Kupując meble do nowego domu trzeba więc zwracać uwagę na ich funkcjonalność i uniwersalny charakter.

 

ZAMKNIJ

Kontakt z nami

wykonczenia@baza365.pl
Imię

pole obowiązkowe
Numer telefonu
Adres e-mail

pole obowiązkowe
Treść wiadomości

pole obowiązkowe